Rynek ledwo ich pomieścił! 41 załóg zawitało do Krosna.

  • 2023-04-29 23:29:50

Licznie zgromadzeni mieszkańcy owacyjnie przywitali załogi balonowe na krośnieńskim rynku. 41 – ta liczba od kilku dni była na ustach wszystkich fanów baloniarstwa. Aż tyle załóg – cała krajowa czołówka oraz ekipy z Węgier, Litwy i Łotwy będzie można podziwiać przez kilka dni w regionie. Fanów oczekujących na załogi balonowe rozgrzewał zespół Ciryam, który dał świetny koncert.

Uroczystą Inaugurację XXIII Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie poprowadził Prezes Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej Pan Zygmunt Jerzyk. Wszyscy piloci zostali poproszenia o wejście na scenę witając się z organizatorami i zgromadzoną publicznością.

Rywalizację oficjalnie otworzył Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki. Obecni byli także przedstawiciele pozostałych współorganizatorów – Aeroklubu Podkarpackiego, Lotnisko Krosno Sp. z o.o., Miasta Krosna, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.

Jutro (niedziela, 30.04) ok. 6:30 poranny briefing i początek sportowej rywalizacji. Śledźcie media społecznościowe!Fot. Michał Romanowski / GZB
Fot. Paweł Dereniowski / GZB