Polecamy! Konkurs fotograficzny 2024

Witaj w GZB!


Nie wszystkie funkcje dostępne są na urzędzeniu mobilnym takim jak telefon lub tablet. Prosimy - surfuj po naszej balonowej witrynie także z komputera stacjonarnego lub laptopa :) W razie problemów najszybciej skontaktujesz się z nami przez facebooka. Z balonowym pozdrowieniem - Sztab GZB!

Co? Gdzie? Jak?

Kochani goście, fani, miłośnicy balonów - bardzo często pytacie poprzez media społecznościowe skąd będą startować balony.

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, a wręcz trudna, oto główne powody dlaczego tak jest:

  • o miejscu startu balonów decyduje Dyrektor Sportowy podczas odprawy (briefingu) na ok. 30 minut przed planowanym startem (najczęściej jest to godzina 5:30 i 17:30)
  • miejsce startu uzależnione jest w silny sposób od warunków atmosferycznych - głównie prędkości i kierunku wiatru
  • załogi rzadko startują z tego samego miejsca/lokalizacji - często start jest rozproszony
  • odprawy (briefingi) odbywają się najczęściej na Hali MOSiR przy ulicy Bursaki
  • lokalizacja startu jest podawana w mediach społecznościowych najszybciej jak to jest możliwe

Piloci, sztab organizacyjny i wszyscy my chcemy żeby start się odbył, chcemy podziwiać piękno balonów na naszym niebie, kibicować im i pasjonować się ich rywalizacją ale czasem tak jest, że pogoda bierz górę. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo załóg balonowych oraz wszystkich uczestników imprezy jest najważniejsze.

Swoistym gwarantem zobaczenia balonów (nawet dotknięcia ich) są nocne pokazy. Ten punkt programu serwowany przez organizatorów jest w stanie wynagrodzić fanom kaprysy pogodowe danego dnia zawodów. Szczególnie polecamy pokazy organizowane w Rynku i na terenach zielonych przy Hali MOSiR.