Polecamy! Konkurs fotograficzny 2024

Witaj w GZB!


Nie wszystkie funkcje dostępne są na urzędzeniu mobilnym takim jak telefon lub tablet. Prosimy - surfuj po naszej balonowej witrynie także z komputera stacjonarnego lub laptopa :) W razie problemów najszybciej skontaktujesz się z nami przez facebooka. Z balonowym pozdrowieniem - Sztab GZB!

Od ponad 20 lat w Krośnie latają największe krajowe nazwiska.

W długi majowy weekend niebo nad Krosnem dosłownie zakwita. Co roku odbywają się tu jedne z największych zawodów balonowych w Polsce - Górskie Zawody Balonowe. W tym niezwykle widowiskowym wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt załóg balonowych z kilkunastu krajów. Balony można obserwować z daleka i z bliska, w wielu malowniczych miejscach, o różnych porach dnia a także podczas specjalnych nocnych pokazów. Zawodom towarzyszą liczne koncerty, konkursy dla publiczności, widowiska artystyczne, pokazy akrobacji szybowcowej i samolotowej, a także nocne pokazy balonów.

Bogusława Nykiel-Ostrowska zdj. 1

Jestem pełen podziwu dla ludzi działających w Fundacji Otwartych Serc. Na ich ręce składam ogromne podziękowania za serce i energię włożoną w organizację Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Dziękuję szczególnie za to, że kontynuują działalność Bogusi.

Witold Filus
Piloci GZB

Jagodzik, Zarzycki, Bauta, Nowakowski, Prawicki, Barski, Borkowski, Dawidziuk

W krośnie od samego początku lata Zbigniew Jagodzik - leszczynianin nie potrafi wymienić swoich wszystkich osiągnięć, ale kto by je spamiętał mając pełne biuro medali i pucharów. Jest to wielokrotny Mistrz Polski, wielokrotny reprezentant kraju na Mistrzostwa Świata i Europy. Złoty medalista zawodów w Filipinach. Częstym gościem jest Roman Bauta - nie mniej doświadczony. Uczestnik Balonowych Mistrzostw Świata Seniorów (Słowenia 2022, Austria 2018, Japonia 2016), uczestnik wielu prestiżowych zawodów w Belgii, Austrii, Niemczech, Węgrzech, Litwie i Hiszptanii. W czołówce krajowej od lat.

Przyjeżdżam tu od 20 lat – jest pięknie, super zabawa, wielu wspaniałych ludzi, wymagające warunki atmosferyczne w Krośnie.

Adam Jaskólski, Aeroklub Koniński
Piloci GZB

"Górski teren, w jakim odbywają się zawody, to idealne miejsce, w którym można szkolić wszelkie taktyki lotnicze, a sami zawodnicy przyjeżdżają do Krosna z wielką chęcią."

Krosno ukochane jest od lat przez Witolda Filusa. Nie trzeba go nikomu przedstawiać. Pilot legenda. Wielokrotny Dyrektor sportowy zawodów. Uczestnik niezliczonej liczby startów w kraju i za granicą (Słowenia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Brazylia, Węgry, Austria, Japonia, Australia, Hiszpania).

Juniorzy mogą tu trenować, zdobywać doświadczenie, a atmosfera świetna.

Piotr Grajek, Klub Sportów Balonowych we Wrocławiu
Piloci GZB

Młodsi zawodnicy także chętnie rywalizują w Krośnie

Denis Dawidziuk to dwókrotny zwycięzca GZB. Członek polskiej balonowej kadry juniorów. Mistrz Polski juniorów balonów na ogrzane powietrze. Uczestnik Balonowych Mistrzostw Świata juniorów w 2016 (Litwa) i w 2018 (Polska). Tomasz Filus - brązowy medalista Mistrzostw Polski 2023, zdobywca Pucharu Polski 2023 i zwycięzca wielu zawodów krajowych. Mateusz Rękas zdobywca Pucharu Gordona Bennetta (2018), wspólnie z Jackiem Bogdańskim. W 2017 wygrał zawody o Balonowy Puchar Polski, w 2019 zwyciężył w mistrzostwach Polski i klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Kacper Pudło (Mościcki Klub Balonowy) zwycięzca X Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów Leszno 2022.

W imieniu swoim i wszystkich zawodników dziękuję wszystkim organizatorom oraz mieszkańcom Krosna za to, że możemy tutaj co roku przyjeżdżać. W Krośnie czujemy się jak w domu.

Zbigniew Jagodzik, Aeroklub Leszczyński
Piloci GZB

Mocna zagraniczna obsada

W GZB rywalizują doświadczeni piloci zza granicy. Rimas Kostiuškevičius wraz z synem Rokasem. Laurynas Komza, Martynas Lycius, Valerij Machnorylov, Lycius Mindaugas, Marian Hrano, Peter Nagy, Pavol Gombos - są to uczestnicy wielu europejskich turniejów.

Mountain Balloon Competition in Krosno are the best in Poland!

Laurynas Komža
GZB w Krośnie okiem mediów:
Maj w październiku, czyli nad Krosnem znowu polecą balony

Balony powracają na krośnieńskie niebo. Inauguracja XXII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych odbędzie się w środowy wieczór (5.10). A same balony będzie można podziwiać nad Krosnem od czwartku do soboty (6-8.10). W zawodach wezmą udział załogi z Polski i zagranicy. / www.krosno24.pl

Loty balonów, koncerty i atrakcje. Balonowe święto już niedługo w Krośnie

Po ubiegłorocznych zawirowaniach zawody balonowe w Krośnie odbędą się w maju. Zmaganiom baloniarzy będą towarzyszyć atrakcje i koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, w tym zespołu Varius Manx. / www.krosno.pl