Jak się tańczy walca balonem?

  • 2023-03-30 13:00:22

Drodzy fani! Przygotowaliśmy dla was wizualizację dwóch popularnych konkurencji na zawodach balonowych. Przeczytajcie, przeanalizujcie na czym one polegają!


We Fly-inie cel wyznaczony jest przez Dyrektora Sportowego, a jego współrzędne są podane na odprawie. Może być to gwiazda lub krzyż, rezultatem jest odległość pomiędzy markerem/trasą lotu, a wyznaczonym celem. W tym zadaniu zawodnicy muszą indywidualnie wybierać własne miejsce startu. Fly in, jeśli występuje w trakcie lotu, jest pierwszą konkurencją.


Chętnie wykorzystywana konkurencja na zawodach balonowych. Dyrektor Sportowy w tym zadaniu podaje współrzędne nie jednego, a kilku celów. W trakcie lotu pilot decyduje, do którego z nich najłatwiej mu dolecieć. Cele mogą być wirtualne lub rzeczywiste, a rezultatem jest najmniejsza odległość pomiędzy markerem/trasą lotu a najbliższym z wyznaczonych celów. Najmniejszy rezultat jest najlepszy. Cele mogą się od siebie różnić (np. mogą być 2 cele rzeczywiste i jeden wirtualny lub wszystkie rzeczywiste ale o różnym promieniu mierzenia).

Kolejni piloci, którzy wezmą udział w tegorocznych GZB:
- Adam Ginalski (Świdnicki Klub Balonowy, SP-BVG)
- Andrzej Ogonowski (Grudziądzki Klub Balonowy, OE-RSW)
- Joanna Biedermann (Grudziądzki Klub Balonowy, SP-BAG)
- Zbigniew Jagodzik (Aeroklub Leszczyński, SP-BNW)
- Ireneusz Kozubal (Aeroklub Podkarpacki, SP-BBL)

www.fundacja.otwartychserc.org
www.aeroklub-podkarpacki.pl
www.krosno.pl