Koncerty i występy artystyczne podczas XXII GZB

  • 2022-10-02 19:47:16

W czwartek ok. godz. 18:00 (drugi dzień zawodów, 6 października) w strefie rekreacyjnej przy Hali MOSiR (ul. Bursaki) wystąpi światowej sławy solista Zbigniew Macias! Wybitny śpiewak operowy i musicalowy, aktor i reżyser. Absolwent Łódzkiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych, był solistą Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Wrocławskiej i Teatru Wielkiego w Poznaniu, od 1992 roku jest solistą Opery Narodowej w Warszawie. Występował na scenach całego świata. Wieloletni przyjaciel Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej. Serdecznie zapraszamy i gorąco polecamy!W sobotę ok. godz. 18:00 balonowych fanów zgromadzonych w strefie rekreacyjnej przy Hali MOSiR rozgrzeją masajskie rytmy. Wystąpi grupa National Maasai Culture Team! Jest to jedyny masajski zespół muzyczny w Polsce. Musicie to zobaczyć..i usłyszeć :)

Podczas tanecznego show poznacie zarówno narodowy taniec Masajów jak również pieśni unikalnego etnicznie plemienia. Są to pieśni okolicznościowe wykonywane przed i po polowaniu na lwy, podczas zaślubin oraz zbioru owoców. Po zakończeniu występu będzie możliwość zrobienia zdjęć pamiątkowych.

Masajowie to półkoczowniczy lud mieszkający w dwóch częściach Afryki – w Kenii i na północy Tanzanii. Niektórzy twierdzą, że mogą mieć egipskie korzenie. Możliwe, że jako silni i wyzwoleni niewolnicy zaczęli wędrówkę, by poszukać miejsca do osiedlenia się. Główne cechy Masajów to: koczowniczy tryb życia, kobiety i dzieci są własnością całej wspólnoty, jako amulety noszą muszle, zawieszają dzwonki swojemu bydłu. Posługują się językiem Maa oraz angielskim i suahili.Ponadto w sobotę ok. godz. 19:30 wystąpi grupa Eter – zespół rockowy założony w Krośnie przez gitarzystę Maksymiliana Samborowskiego. Uderza niesamowitą energią acid rocka, rocka, heavy rocka oraz rocka psychodelicznego. Porywają publiczność siłą i ekspresją muzyki rockowej. W skład zespołu wchodzą także: Szymon Pyzia (wokal), Michał Wołaczański (gitara), Mikołaj Mazur (bass) oraz Tobiasz Bęben (perskusja). Znani m.in. z utworów „Venom”, „Nic do stracenia” czy „Niemi świadkowie historii”. Nie może was zabraknąć na ich występie. Bądźcie koniecznie!

Strefa rekreacyjna przy Hali MOSiR (ul. Bursaki) obfitować będzie w stoiska gastronomiczne i atrakcje dla dzieci. Zachęcamy do śledzenia strony www.gorskie-zawody-balonowe.pl oraz profilu na facebooku.