Tomasz Filus zwycięzcą XXI edycji!

  • 2021-09-05 23:57:33

W ostatnim, szóstym starcie organizatorzy przygotowali tylko jedną, lecz wymagającą konkurencję. Załogi startowały z indywidualnego miejsca (okolice granicy Krosna i Korczyny), lecąc w kierunku lotniska w Krośnie.

Tomasz Filus utrzymał pozycję lidera i został zwycięzcą XXI Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie! Ten utalentowany, młody zawodnik, który reprezentuje Klub Sportów Balonowych Wrocław zdobył 18287 pkt. Drugie miejsce zajął Witold Filus, który uzyskał 17132 pkt. Na trzecim miejscu podium stanął Martynas Lycius z Litwy reprezentujący barwy Alytaus Oreiviu Klubas (16769 pkt.).

W niedzielę odbyły się także dwa memoriały. O poranku uczczono pamięć memoriałem im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej – pomysłodawczyni i organizatorki zawodów w Krośnie, natomiast popołudniu załogi startowały w memoriale im. generała Jerzego Piłata – dowódcy 12 Bazy Lotniczej w Mirosławcu, który zginął tragicznie w katastrofie lotniczej samolotu CASA C-295M pod Mirosławcem.

Górskie Zawody Balonowe w Krośnie, to jedne z najpiękniejszych i najbardziej widowiskowych wydarzeń sportowych w Polsce. Zawodom towarzyszyła świetna atmosfera i rewelacyjna pogoda. Warunki meteorologiczne do startów były znakomite, o czym świadczy rozegranie aż 24 konkurencji.

Niebawem szersze podsumowanie tegorocznej edycji!

Śledźcie nasz profil oraz stronę www.gorskie-zawody-balonowe.pl – tam wkrótce więcej zdjęć.