Znakomity artysta - Zbigniew Macias odwiedzi Krosno podczas zawodów balonowych

  • 2017-04-25 23:58:00

Zbigniew Macias urodził się 12 września 1954. W roku 1982 roku ukończył łódzką Akademię Muzyczną. Debiutował w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Od roku 1992 jest na stałe związany z warszawską Operą Narodową. Występował na scenach całego świata. Około 200 razy grał rolę Tewjego w musicalu "Skrzypek na dachu".

Zbigniew Macias nagrywał z orkiestrami Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi i Krakowie. Ma także w dorobku nagrania płytowe takie jak: Halka z Operą Narodową gdzie śpiewa partię Janusza, Aida z partią Amonasro, Recital Operowy oraz recital musicalowy pt. "Taki piękny wieczór". Ostatnimi nagraniami artysty są: "Straszny Dwór" z Operą Narodową w Warszawie (złota płyta) oraz nagranie z musicalu "Cats" Andrew Lloyd Webber'a wystawianego w warszawskim teatrze Roma (rola Nestora, złota płyta). W 2005 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Zbigniew Macias jest wieloletnim przyjacielem Fundacja Otwartych Serc, organizatora Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie, które mają już osiemnastoletnią historię.

Artysta na zaproszenie fundacji wystąpi 30 kwietnia, o godzinie 19:00 w Piwnicy PodCieniami (Krosno, ul. Rynek 5) w recitalu "Nie zapomnisz mnie". Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej o biografii Zbigniewa Maciasa można przeczytać na stronie artysty: www.macias.art.pl

gorskie-zawody-balonowe.pl