Litwin Rokas Kostiuškevičius o zawodach balonowych w Krośnie

  • 2016-04-25 01:02:51

W 2012 roku Rokas Kostiuškevičius został mistrzostwem świata juniorów, natomiast w mistrzostwach świata dla seniorów zajął 27. miejsce. Rok później, podczas 18. Mistrzostw Europy Balonów na Ogrzane Powietrze został mistrzem Europy, wyprzedzając ojca, Rimasa Kostiuškevičiusa, który zdobył srebro.


W środku Rimas Kostiuškevičius, po prawej Rokas Kostiuškevičius

W 2015  roku podczas XVI Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie zajął trzecie miejsce.

Rokas Kostiuškevičius jest pilotem balonowym od 9 lat. W Krośnie startował już 7 razy. - Razem z ojcem staramy się przyjechać do Krosna każdego roku - mówi Rokas.

- Organizacja wydarzenia co roku jest bardzo dobra. W Krośnie czujemy się jak w domu. Bardzo lubimy latać nad Krosnem i okolicznymi wzgórzami. Tu się lata inaczej niż nad równinami. Wiemy też, że co roku jest tutaj dobra pogoda do latania. Cieszymy się, że wielu pilotów powraca do Krosna co roku. Zawody w Krośnie to "numer 1", który polecamy innym pilotom na Litwie. Mówię tak ze względu na wysoki poziom konkurencji i organizacji. Krosno jest tak dobre, że może organizować Mistrzostwa Europy. Życzymy sobie, żeby w sezonie było więcej tak doskonale zorganizowanych wydarzeń balonowych - mówi Rokas Kostiuškevičius.