Balony nad Krosnem: dwie bezpłatne linie autobusowe

  • 2016-04-22 20:33:00

Parkingi bardzo mocno ograniczone
- W tym roku, w związku z pracami prowadzonymi na krośnieńskim lotnisku, liczba miejsc parkingowych została bardzo mocno ograniczona - mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta miasta. - Ponieważ zaparkowanie samochodu w okolicy lotniska może się okazać niemożliwe, uruchomione zostaną dwie specjalne linie autobusowe - dodaje.

Bezpłatna komunikacja co kwadrans
Bezpłatne autobusy kursować będą co piętnaście minut, na trasie od starostwa powiatowego do domu pomocy społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. Jedna z dwóch linii przejeżdżać będzie przez miasto, druga, bezpośrednio na lotnisko: ul. Bieszczadzką i Podkarpacką, czyli krośnieńską "obwodnicą".

- Zachęcamy wszystkich, mieszkańców miasta i osoby przyjeżdżające z okolicy do tego, żeby zostawili swój samochód na jednym z parkingów w mieście i na lotnisko dotarli "balonowym" autobusem - zachęca zastępca prezydenta. - Liczba miejsc parkingowych w sąsiedztwie lotniska jest naprawdę bardzo ograniczona - podkreśla.

Zostaw samochód, jedź autobusem
Przystanki specjalnych, "balonowych" linii zostały zlokalizowane w sąsiedztwie dużych parkingów i na dużych osiedlach, co ma ułatwić dojazd nie tylko mieszkańcom miasta, ale osobom z jego okolic. Mogą one dojechać do Krosna i zostawić samochód na jednym z parkingów, na który będą mogli później wrócić tym samym autobusem. Pierwsze autobusy odjadą ok. godz. 16.30 a ostatni kurs z lotniska planowany jest na godzinę 23.15.

Do dyspozycji kierowców są m. in. parkingi:
- przy ul. Bieszczadzkiej (okolice ZUS i banku PKO) - autobus balonowy 1 i 2,
- w okolicy pomnika papieskiego (ul. Bieszczadzka) - autobus balonowy 1 i 2,
- przy tzw. "rondzie" - ul. Powst. Warszawskich - autobus balonowy 2,
- przy ul. Okrzei (dojście do przystanku "Legionów Stadion") - autobus balonowy 2.

Linie autobusowe:

- autobus balonowy 1: (bezpośrednia): Starostwo Powiatowe I - Starostwo Powiatowe (naprzeciwko "Lasów Państwowych") - Podkarpacka Cmentarz - Podkarpacka Guzikówka - Składowa - Żwirki i Wigury i z powrotem.

- autobus balonowy 2: Starostwo Powiatowe I - Boh. Westerplatte PKP - Boh. Westerplatte - Powst. Śląskich - Powst. Warszawskich - Rondo - Staszica - Legionów - Legionów Stadion - Krakowska Cmentarz - Dworzec - Lniarska - Łukasiewicza DN - Łukasiewicza - Składowa - Żwirki i Wigury - Składowa - Podkarpacka Centrum - Podkarpacka Guzikówka - Podkarpacka Cmentarz - Starostwo Powiatowe I.

Zmiana organizacji ruchu
Przypominamy, że w okolicy lotniska obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Prosimy kierowców, aby zwrócili szczególną uwagę na znaki drogowe i polecenia osób kierujących ruchem.

Niektóre drogi będą drogami jednokierunkowymi, a wzdłuż drogi serwisowej równoległej do ul. Podkarpackiej zostaną wyznaczone miejsca parkingowe.

W okolicy lotniska zostaną zorganizowane parkingi płatne, które będą wskazywane przez służby porządkowe. Pojazdy zaparkowane w niedozwolonych miejscach, oraz utrudniające przejazd będą odholowane na koszt właścicieli. Przykładowy, całkowity koszt odholowania samochodu osobowego do 3,5 t wraz z opłatą parkingową to 473 zł.