Mamy okrągłe 20 konkurencji

  • 2014-05-03 13:07:09

1 maja rozpoczęła się rywalizacja załóg balonowych. Oprócz XV Górskich Zawodów Balonowych, w tegorocznej edycji rozgrywane są również Polsko-Słowackie Zawody Balonowe, w ramach Projektu Unijnego „Podniebne Pogranicze”. Projekt  ten współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

Zawody w Krośnie, to część „Balonowego Pucharu Polski”. Właśnie w Krośnie zawodnicy walczą o punkty, które pozwolą im dostać się do Balonowej Kadry Polski.

Zaplanowany z krośnieńskiego lotniska Aeroklubu Podkarpackiego wspólny start załóg balonowych w piątkowe popołudniu nie doszedł do skutku. Po trzech briefingach (odprawach przed startem do konkurencji) podjęto decyzje o odwołaniu lotów. Na decyzję wpłynęły niekorzystne warunki meteorologiczne.

Dziś o poranku (sobota, 03.05) udało się podjąć start i rozegrać 6 kolejnych konkurencji. Piloci dotychczas rozegrali ich dwadzieściajeden. Trwa liczenie wyników. Po 14 konkurencjach prowadzi Zbigniew Jagodzik z Aeroklubu Leszczyńskiego (balon: Nexbau). Tóż za nim znajduje się Rokas Kostiuskevicius z Litwy (balon: Marijampole). Trzecie miejsce należy również do Litwina Vytautasa Juneviciusa (balon: Alita). Pełną klasyfikację zawodników znaleźć można w zakładce WYNIKI.

Konkurencje w jakich między innymi uczestniczyli zawodnicy: Judge Declared Goal, Pilot Declared Goal, Maximum Distance Double Drop, Hesitation waltz, Fly in. Więcej o konkurencjach możesz przeczytać w zakładce KONKURENCJE.

Dla wszystkich odwiedzających miejsce rozgrywania zawodów (Krosno, Lotnisko) zaplanowano atrakcje w postaci „balonu na uwięzi”, w którym każdy chętny będzie mógł poczuć klimat lotu balonem. Dodatkowo zaplanowane są występy amatorskich zespołów z Polski i Słowacji.

ZOBACZ FOTORELACJĘ - KLIKNIJ TUTAJ.

(mg)
Fot. Mateusz Głód