Enej, Ira i Strachy Na Lachy!
Muzyczne emocje już od 1 maja

  • 2014-04-18 17:14:01Długi majowy weekend rozpoczniemy już w środę, 30 kwietnia na krośnieńskim Rynku. O godzinie 18:00 wystąpi Daniel Hic - mistrz akordeonu ze Słowacji. Tuż po nim, o godzinie 19:00 koncert zagra krośnieński zespół Black Dust, grający muzykę, która jest ciekawym połączeniem różnych gatunków. Black Dust w internetowym konkursie zdobyli wyróżnienie jako „Zespół Tygodnia”, a 1 kwietnia wystąpili w Dzień Dobry TVN.

O godzinie 21.00 mieszkańców Krosna i uczestników XV Górskich Zawodów Balonowych czeka uroczysta inauguracja. - Zapraszam do uczestnictwa, będzie to bardzo efektowne otwarcie - zachęca Zygmunt Jerzyk, Dyrektor Organizacyjny XV Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Przy sprzyjających warunkach w czasie inauguracji zaprezentowane zostaną balony.

Żeglarski akcent na lotnisku
W czwartek 1 maja impreza rozpocznie się o godzinie 10:00. Na terenie Lotniska Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie odbędzie się prezentacja jachtów żeglarzy z Krośnieńskiego Okręgowego Klubu Żeglarskiego. Od 14 lat w Krośnie produkowane są jachty, które zdobywają tytuły Mistrzów Polski. Krośnieńska firma MotoPlast rozpoczęła działalność od produkcji elementów karoserii i akcesoriów samochodowych. Z czasem asortyment rozszerzono o sprzęt wodny, rowerki wodne, kajaki. W 1998 roku powstały pierwsze jachty i szkunery szkoleniowe. Jachty prezentowane będą również w piątek 2 maja.

Akcja "Aktywne Krosno"
Akcję rozkręca grupa młodzieżowa Obywatel PRO i Fundacja Rozwoju „Dobre Życie". Polegać będzie na utworzeniu przez ludzi ubranych na kolorowo napisu AKTYWNE KROSNO. Dzieło zostanie uwiecznione na taśmie filmowej. Organizatorzy planują, aby jedną literę napisu zbudowało aż 50 osób. Dla uzyskania takiego efektu do wspólnej zabawy organizatorzy zapraszają różne grupy, m.in. samorządowców, Amazonki, aktywnych emerytów, Młodzieżową Radę Miasta, Aeroklub, spadochroniarzy, harcerzy, uczniów, grupy taneczne. Grupy też proszone będą o przygotowanie dowolnego przebrania, co urozmaici i ubarwi akcje oraz tworzony film. Próbna litera powstanie w czwartek 1 maja na krośnieńskim rynku, podczas innego działania pn.: „Kreatywne Krosno". Posłuży ona jako szablon dla innych. Wszyscy zainteresowani otrzymają szczegółowe wskazówki. Lotnisko 2 maja od godziny 13:30 (zbiórka grup), 14:00 początek akcji.

V Munduriada
1 maja od godziny 14:00 organizatorzy majowego pikniku zapraszają na V Turniej Służb Mundurowych. Swoje umiejętności, tak cenne dla bezpieczeństwa nas wszystkich, zaprezentują: strażacy, policjanci, pracownicy służb celnych, granicznych i służb ochrony. Turniej co roku przyciąga rzesze miłośników munduru i sprawności fizycznej.

Balonowe Studio prosto z płyty lotniska
Na krośnieńskim lotnisku ponownie w tym roku otworzy swoje podwoje Balonowe Studio. Gościć w nim będą ciekawi ludzie związani ze sportem balonowym i lotnictwem. Nie zabraknie w nim także spotkań z artystami oraz konkursów.

Hip-Hop’owy czwartek
Podobnie jak w latach ubiegłych, pierwszy dzień (1.05) wydarzeń na lotnisku upłynie pod nazwą "Hip Hop Day". To już czwarta edycja hip-hop’owego święta w naszym mieście. Dzięki głosowi doradczemu ze strony młodych ludzi, do Krosna zaproszono wykonawców tj.: ZEUS, RASMENTALISM i DWA SŁAWY. Na muzycznej scenie lotniska zagra także: DJ Noriz, Boris ZTNS, Projekt Boomelant i Eskaubei.

Piątek z Enej i Pajujo
Piątkowy wieczór (2 maja) lotnisko wypełni muzyka grup ENEJ i PAJUJO, które zaistniały na polskim rynku muzycznym dzięki udziałowi w programie „Must Be The Music”. Od godziny 17:00 na muzycznej scenie lotniska usłyszymy także koncert zespołów: Slnovrat, Groovinscy.

Sobota z Irą
Muzyczna scena lotniska startuje w sobotę od godziny 18:00. W balonowym klimacie wystąpi Mindfield i Ciryam. Gwiazdą wieczoru będzie polski zespół rockowy – IRA. Na muzycznej scenie grają od ponad 25 lat.

Niedziela zakończy krośnieńską majówkę Niedzielny blok muzyczny rozpocznie Dawid Kwiatkowski, największy muzyczny debiut ostatnich lat. 18-letni wokalista szturmem zawojował polską scenę muzyczną, zyskując dziesiątki tysięcy fanów w całym kraju. Tuż po nim wystąpi krośnieński zespół The Friends. Gwiazdą wieczoru, na zakończenie majowego pikniku, będzie zespół Strachy na Lachy.

Zobacz program „Balony nad Krosnem” – tutaj

(mg)

fot. Łukasz Jaracz