Sport pełen wrażeń i pięknych widoków

  • 2014-04-13 15:14:10

Niespełna trzy tygodnie dzieli nas od wielkiej inauguracji jubileuszowych XV Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. W tym roku trwać będą od 30.04  do 4.05. Do biura zawodów wpłynęły już 32 zgłoszenia, w większości z Polski. Na liście startowej nie brakuje jednak przedstawicieli z Litwy, Węgier i Słowacji. Nie zabraknie również wielu muzycznych emocji.

W trakcie trwania ostatnich Górskich Zawodów Balonowych przez krośnieńskie lotnisko przewinęło się ok. 100 tys. ludzi. Blisko 90 tys. internautów z całego świata zainteresowało się imprezą śledząc bezpośrednie transmisje z odbywanych lotów i odwiedzając funkcjonujące na płycie lotniska Studio Balonowe. Impreza trwa nieprzerwanie od 2000 r. Tegoroczne Górskie Zawody Balonowe w Krośnie będą jubileuszową XV edycją.

fot. Mateusz Głód


Inauguracja zawodów
Największą plenerową imprezę na Podkarpaciu rozpoczniemy już 30 kwietnia o godz. 21.00 na krośnieńskim Rynku. Zapraszam do uczestnictwa, będzie to bardzo efektowne otwarcie - zachęca Zygmunt Jerzyk, Dyrektor Organizacyjny XV Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie.

W tym roku do Krosna zawita ok. 40 załóg balonowych. Oprócz zawodników z Polski, przywitamy pilotów z Węgier, Litwy i Słowacji. Obecnie na liście zgłoszeń widnieje już 32 nazwiska. Wśród nich to 2 pilotów uczestniczących w balonowej fieście.

Muzyczny start z krośnieńskiego rynku
Rynek w środę 30 kwietnia tętnił będzie muzycznie już od godziny 18:00. Organizatorzy zapraszają na występ Daniel Hic - mistrza akordeonu ze Słowacji. Tuż po nim, o godzinie 19:30 wystąpi zespół Black Dust.

Zobacz program XV Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie - tutaj.