Od dziś Krosno Stolicą Balonów

  • 2013-05-01 13:37:19

alt

Już dziś o godzinie 21:00 na krośnieńskim Rynku nastąpi oficjalne otwarcie XIV Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Będzie to druga tego typu prezentacja w historii zawodów. Jeżeli tylko pozwolą na to warunki, zaprezentowane zostaną balony.

Organizatorzy już od godziny 16:00 zapewniają wiele atrakcji dla mieszkańców. Na Rynku trwać będzie rodzinny piknik „Balonowa Kraina”, a o godz. 19:00 dla wszystkich zagra zespół The Friends. Na krośnieńskim lotnisku od 18:00 do 22:00 ruszy majowy piknik, kiermasze rozmaitości, lotnicza wystawa i tradycyjnie wesołe miasteczko.

alt

Balonowa relacja LIVE
Po raz pierwszy w historii Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie internauci będą mogli śledzić wszystko, co dzieje się na terenie krośnieńskiego lotniska. Będzie to możliwe za pośrednictwem aż siedmiu kamer internetowych. Taką możliwość zapewnia usługa Stimotion Streaming realizowana przez krośnieńską firmę STIMO.

Bez wątpienia jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Krośnie. Jesteśmy jednak przekonani, że słowa "stimotion" i "streaming" szybko i na stałe zapiszą się w świadomości, nie tylko mieszkańców, ale i wszystkich potencjalnych organizatorów: konferencji, spotkań, szkoleń, koncertów, imprez sportowych i wszelkich innych ciekawych wydarzeń -  mówi Sławomir Jurczak z firmy STIMO.

alt

Krośnianie i internauci z całego świata, którzy w weekend majowy odwiedzą witrynę www.gorskie–zawody-balonowe.pl lub stronę www.balony.stimotion.pl, będą mogli za pośrednictwem sieci Internet wejść w klimat Górskich Zawodów Balonowych oraz innych imprez towarzyszących Piknikowi „Balony nad Krosnem”. Zaletą usług Stimotion Streaming jest możliwość śledzenia z dowolnej lokalizacji w czasie rzeczywistym obrazu z wielu miejsc jednocześnie, przy użyciu dowolnego komputera (w tym także ogólnodostępnych urządzeń mobilnych).

alt

Wydarzenia będą pokazywane przez 7 różnych kamer z dwóch głównych aren, tj. krośnieńskiego Rynku oraz lotniska Aeroklubu Krośnieńskiego. Streaming z 4 kamer nadawany będzie w trybie ciągłym, pozostałe kamery aktywowane będą na wybrane punkty programu imprezy. Szczegółowe informacje o transmisjach i możliwość nawigacji pomiędzy kamerami dostępne są na stronie www.balony.stimotion.pl – dodaje Sławomir Juraczk.

alt

Transmisja z pokładu balonu
Jesteśmy również przygotowani do przeprowadzenia transmisji video na żywo z pokładu balonu, w ramach lotów rekreacyjnych „wzloty na uwięzi”. Przygotowaliśmy także niespodziankę, która mam nadzieję zaskoczy wszystkich. Warto dodać, iż część transmisji streamingowych jest zależna od warunków pogodowych, dlatego wszyscy mamy nadzieję, że aura dopisze - podkreśla Sławomir Jurczak.

Czekają nas koncerty gwiazd, zawody balonowe i cała masa innych atrakcji. Dajcie się ponieść pozytywnej energii płynącej prosto z krośnieńskiego lotniska i już teraz majowy weekend zaplanujcie wraz z programem XIV Górskich Zawodów Balonowych!

(mg), (mb)
Fot. Mateusz Głód, Nikodem Ginalski