Daj się ponieść Szklanej Magii

  • 2013-04-19 12:32:12

W czwartek (2 maja) odbędzie się Hip-Hop Day. Impreza przygotowana wspólnie z krośnieńską młodzieżą. Dzięki głosowi doradczemu z ich strony na scenie pojawią się gwiazdy tego nurtu muzyki W.E.N.A. oraz Małpa.

Piątek (3 maja) będzie zdominowany przez kobiety. Specjalnie dla Państwa wystąpią: Studio Piosenki SWING, Joanna Kwaśnik oraz SYLWIA GRZESZCZAK. Kolejny dzień (4 maja) przyniesie muzyczny przekładaniec w postaci blues-rockowego Acustic, mocno rockowego zespołu BRACIA oraz światowej gwiazdy WISHBONE ASH.

Zobacz również szczegułówy program imprezy - tutaj.

2.05. (czwartek), od godz. 18:30

MAŁPA (+Jinx, DJ Chwiał)
Członek i współzałożyciel formacji Proximite. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Debiutancki album solowy Małpy zatytułowany Kilka numerów o czymś ukazał się w 2009 roku. Materiał został wydany samodzielnie przez rapera. Po sprzedaniu tysiąca egzemplarzy, płyta trafiła do sprzedaży w dystrybucji wytwórni muzycznej Asfalt Records. Nagrania spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony zarówno krytyków muzycznych, jak i publiczności. W niespełna trzy lata później wydawnictwo uzyskało status złotej płyty.

W.E.N.A. (+DJ Ike)
Debiutował w 2005 na albumie Bez Zabezpieczeń autorstwa Małego Esz Esz. Idąc za ciosem rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł Wyższe Dobro . Album odbił się szerokim echem na polskiej, niezależnej scenie, zyskując jednocześnie uznanie ze strony przedstawicieli tzw. „mainstream’owego” nurtu tej kultury. W.E.N.A. współpracował z wieloma artystami ze sceny muzycznej. W 2011 roku, nakładem niezależnej wytwórni aptaun records, wydany został pierwszy oficjalny album artysty pt. Dalekie Zbliżenia.

JOANNA KWAŚNIK - 3.05. (piątek), godz. 19:30
Wokalistka, muzyk, kompozytor, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Finalistka drugiej edycji, największego show telewizyjnego TVN, programu X Factor (podopieczna w grupie u Kuby Wojewódzkiego, doprowadziła do łez Tatianę Okupnik, w domu jurorskim zachwycił się nią Leszek Możdżer). Śpiewa przede wszystkim muzykę soul, funk oraz muzykę nowoczesną.

SYLWIA GRZESZCZAK - 3.05. (piątek), godz. 20:30
Wokalistka, kompozytor, autorka tekstów... jednym słowem człowiek orkiestra. Szerszej publiczności dała się poznać poprzez współpracę z Liberem i niezwykły duet –połączenie młodzieńczej siły i doświadczenia, pięknego śpiewu i gry na fortepianie z elektryzującym rapem, który kolejny rok z rzędu podbija serca fanów w całej Polsce. Obecnie Sylwia kończy pracę nad płytą, której premiera planowana jest na czerwiec 2013 roku. Jej pragnieniem jest przygotowanie twórczości płynącej prosto z serca.

BRACIA - 4.05. (sobota), godz. 20:30
Początek zespołu, to rok 1997, kiedy to Wojtek i Piotr po raz pierwszy zagrali wspólny koncert akustyczny. Tak naprawdę i na poważnie wszystko zaczęło się w 2001 roku. Drugi etap istnienia kapeli zaczyna się w momencie wygrania Koncertu Debiutów na Festiwalu Opolskim w 2002 roku. Zespół wystąpił tam wyjątkowo z piosenką, którą komponował Romuald Lipko z Budki Suflera. Od początku 2012 roku nowym perkusistą Braci jest bardzo utalentowany młody muzyk Bartek Pawlus.

WISHBONE ASH - 4.05. (sobota), godz. 22:30
Wishbone Ash powstał w 1969 r. Sprawą sporną jest zaliczenie zespołu do określonego nurtu muzycznego. Jedni są skłonni uznać tę muzykę za progresywną, inni uznają ją za najbardziej wysublimowaną odmianę hard rocka. Z pewnością zespół zbliżył do siebie oba gatunki, szczególnie w albumach Wishbone Ash, Pilgrimage i Argus, które posiadają cechy obu. Wyrafinowane i złożone brzmienie Wishbone Ash oparte jest na duetach gitar elektrycznych. Grupa była pierwszą, która w instrumentarium wprowadziła dwie gitary prowadzące.

DODATKOWE ATRAKCJE
Balony nad Krosnem to okazja, by zaglądnąć do samolotów AN-2 oraz SU-22. Obejrzeć będzie można także wznoszące się w przestworza statki powietrzne i modele latające, czy pozytywnie naładować akumulatory z elektryzującym Rometem 4E.

W trakcie imprezy czynne będzie wesołe miasteczko Jiri Novy Lunapark, a w nim mnóstwo atrkacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kapsuła bungee, karuzele, wirujące młoty oraz inne ciekawostki czekać będą na śmiałków każdego dnia.

Zawodom balonowym, wystawom i koncertom na scenie towarzyszy kiermasz rozmaitości na którym nie zabraknie krośnieńskiego szkła czy wyjątkowych akcesoriów modelarskich.

Motocykliści otworzą sezon
Pirates of Roads zorganizują parking motocyklowy, gdzie udzielą porad otyczących turystyki na jednośladach, a zainteresowanych zaproszą na przejażdżki. Motocykliści mogą liczyć na bezpłatny przedsezonowy przegląd, wymianę opon i wyważanie kół oraz drobny serwis.


www.piratesofroads.pl

Smakowitą oprawę zapewni Hotel Krosno Nafta i jego partnerzy
Oprócz typowych piknikowych smakołyków w tym roku nie zabraknie mistrzowskich ciast, niezliczonych lodowych smaków, kawy podanej na setki sposobów i góry przeróżnych pyszności dla całych rodzin.

Balonowy autobus dowiezie na imprezę!
Nie stójcie w korkach, nie martwcie się gdzie zaparkować samochód, dojedźcie na lotnisko bezpłatnie balonowym autobusem.

Wznieś się na wyżyny, zasmakuj balonu!
Liczymy na wspaniałą aurę, która umożliwi uruchomienie specjalnie dla Państwa balonu na uwięzi. Z gondoli pod czaszą ogrzaną powietrzem podziwiać będzie można niesamowite widoki. Zapraszamy w godzinach 17:00 - 20:00 w dniach 2-4 maja. Odkryj balon i daj się ponieść!

Daj się ponieść szklanej magii! Wsiądź do nie byle jakiego pociągu
Kolorowa lokomotywa zaprasza na rodzinne przejażdżki po mieście ze stacją docelową, pierwszego i jedynego w swoim rodzaju w Polsce interaktywnego muzeum Centrum Dziedzictwa Szkła, prezentującego temat hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Tu na żywo odkrywane są tajniki szklanego rzemiosła, a hutnicy zapraszają do spróbowania swych sił w procesie tworzenia. Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich 2) czynne w godzinach 10.00 - 18.00

O Krośnie, pradziejach i lampach naftowych dowiedz się więcej
Muzeum Podkarpackie w Krośnie już od ponad półwiecza, chroniąc polską tradycję i dbając o edukację patriotyczną, gromadzi i udostępnia dobra kultury związane z historią regionalną, ale również i unikalne na skalę europejską zbiory. To właśnie we wnętrzach Pałacu Biskupiego znajduje się największa w Europie kolekcja lamp naftowych. Muzeum Podkarpackie (ul. J. Piłsudskiego 16) czynne w godzinach 10.00 - 16.00

Miłośników mocniejszych wrażeń zapraszamy do Linowego Parku Przygody
Największy na Podkarpaciu i jeden z większych w Polsce położony w malowniczej scenerii drzew, paproci i leśnych kwiatów, niedaleko krośnieńskiej starówki zapewni doskonałą zabawę na trasach liczących łącznie 663m ze 119-metrowym zjazdem tyrolskim. Nieco spokojniejsze osoby mogą skorzystać ze ścieżki zdrowia znajdującej się w parku.

Z okazji “Balonów nad Krosnem” Linowy Park Przygody przygotował promocję. Dla każdego posiadacza balonowej ulotki w dniach 1 - 5 maja zniżka 15%. Linowy Park Przygody (ul. S. Okrzei 63) czynny w godzinach 11.00 - 20.00

Na amatorów niepowtarzalnych widoków Krosna i okolic czeka
XVII-wieczna 38-metrowa wieża farna, na którą wspiąć się można po 125 schodach. Z jej szczytu podziwiać można zapierający dech w piersiach krajobraz. Jednak to nie wszystko, gdyż można wierzyć lub nie wierzyć, ale w wieży są trzy dzwony, których to największy Urban 490 cm w obwodzie mierzy i jest jednym z największych zabytkowych dzwonów w Polsce.

Wieża farna (ul. J. Piłsudskiego 5) czynna w godzinach:
1 - 3 maja 10.00 - 18.00
4 - 5 maja 10.00 - 16.00

oprac. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza