WARNING! This is incomplete version of website!

Witaj w GZB!


Nie wszystkie funkcje dostępne są na urzędzeniu mobilnym takim jak telefon lub tablet. Prosimy - surfuj po naszej balonowej witrynie także z komputera stacjonarnego lub laptopa :) W razie problemów najszybciej skontaktujesz się z nami przez facebooka. Z balonowym pozdrowieniem - Sztab GZB!

Wiadomości / 2000-2010

Złe warunki meteo, mamy zwycięzcę

Niestety, pogoda pokrzyżowała plany rozgrania ostatnich zaplanowanych konkurencji podczas tych Zawodów. Nad Podkarpacie z nad Słowacji nasuwają sie kolejne chmury deszczowe i w krótkim czasie wystąpią  dalsze opady.

5 maja - udany start porannych konkurencji

Mimo zmiany pogody i nadchodzącego deszczu, udało się rozegrać poranne konkurencje. Nie wiadomo wciąż, czy odbędą się ostatnie, wieczorne konkurencje. Główną przeszkodą są opady deszczu.

Oddali hołd inicjatorce

Pogda sprzyja baloniarzom. Jak dotychczas rozegrano wszystkie zaplanowane konkurencje. W trzech wykonanych lotach zawodnicy zmagali się w 10 konkurencjach. Prowadzi Witold Filus z Katowic /7990 pkt./, drugi jest Czech Tom Stejskal /7688 pkt./, a trzeci Litwin Rimas Kostiuskievicius /7209pkt./.

Przyleciały Iskry, przyleciał sterowiec

Wielką ilość widzów zgromadził na krośnieńskim lotnisku pokaz Zespołu Akrobacyjnego "Biało Czerwone Iskry" z Dęblina. Pokaz jak zwykle dostarczył niezapomnianych wrażeń i został przez krośnian bardzo ciepło przyjęty.

VIII Górskie Zawody Balonowe oficjalnie rozpoczęte!

2 maja o godz. 20 na hali sportowej w Krośnie, Zygmunt Jerzyk, rzecznik prasowy zawodów rozpoczął uroczystość otwarcia VIII Górskich Zawodów Balonowych. W imieniu organizatorów powitał serdecznie wszytkie załogi balonowe, które przybyły do Krosna oraz wszytkich zaproszonych gości.

Nad Krosnem pojawi się 35 balonów

Swój udział w VIII Górskich Zawodach Balonowych w Krośnie potwierdziło do tej pory 35 załóg.

Co raz bliżej fiesty balonowej

Przygotowania do zawodów dobiegają końca. Trzeba zdać sobie sprawę, że Górskie Zawody balonowe to jest olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne.

Balony na niepogodę

W sobotę wieczorem dobiegły końca IX Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. W tym roku zawodnicy i organizatorzy zmagali się głównie z pogodą. Ostatecznie uczestnikom zawodów udało się odbyć trzy punktowane loty, w trakcie których ...

3.05.2008r. Orliki nad krośnienskim lotniskiem

Około godz. 12:00 nad krośnieńskie lotnisko nadleciało siedem samolotów typu "Orlik".  Pokaz umiejętnosci pilotów Polskich Sił Powietrznych trwał ok. 20 minut i dostarczył wielu wrażeń krośnieńskiej publiczności.

3.05.2008 r. Poranne loty

Dobra wiadomość! Udało się rozegrać poranne konkurencje. Sędziowe wyznaczyli dwie: Fly in (FIT) oraz Walc. Większość pilotów wybrała jako miejsce startu lotnisko.

2.05.2008r. Konkurencje wieczorne odwołane, loty nad lotniskiem

Z powodu niekorzystnej pogody Sędzia Sportowy odwołał zaplanowane konkurencje. Zezwolił natomiast zawodnikom na indywidualne loty. Kiedy przed zachodem słońca ucichł nieco wiatr, nad lotniskiem pojawiły się balony.

1.05.2008r. Wieczorne konkurencje

Pogoda pokrzyżowała plany wieczornych konkurencji. Organizatorzy przekładali wieczorny briefing, mając nadzieję, że wiatr nieco ucichnie. Prognozy niestety nie były optymistyczne.

1.05.2008 r. Poranne konkurencje

Dobre wieści zarówno dla zawodników jak i mieszkańców Krosna i okolic ! Pogoda pozwoliła na poranny start. W pierwszym locie IX GZB rozegrano pięć konkurencji - Fly in (FIT), Wyścig do strefy, Konkurencja trójwymiarowa (tzw. Box), Cel wyznaczony przez sędziego (JDG) oraz Walc (HZW).

IX Górskie Zawody Balonowe rozpoczęte!

Wieczorem 30 kwietnia na hali MOSIR w Krośnie uroczyście rozpoczęto IX Górskie Zawody Balonowe. Zygmunt Jerzyk, rzecznik prasowy GZB serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych: załogi balonowe, zaproszonych gości, w tym Piotra Przytockiego Prezydenta Miasta Krosna, Jerzego Słysia, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Krośnie ...

Wspomóżmy budowę hospicjum

Idea budowy hospicjum w Krośnie zrodziła się przed laty. Realizacja tego tak cennego przedsięwzięcia pokonywać musi jednak wiele przeszkód, w tym głównie finansowych. Niemniej, dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy utworzenie krośnieńskiego hospicjum uznali niemal za swą powinność, wciąż posuwa się do przodu.

Kulinarne zawody balonowe

Niespotykane dotąd atrakcje czekają na uczestników IX Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Tworząca zaplecze gastronomiczne firma Trafunek zaprosiła do udziału w imprezie najlepszych polskich kucharzy, którzy z pokazu gotowania uczynią prawdziwe widowisko.

Atrakcyjny majowy weekend

Już tylko dni pozostały do rozpoczęcia IX Górskich zawodów Balonowych w Krośnie. Jak niemal co roku, organizatorzy muszą dementować krążącą plotkę o zaniechaniu kontynuowania tej tak oczekiwanej imprezy.

IX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe

W ostatnią fazę wchodzą już przygotowania do IX Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie.  Impreza odbędzie się tradycyjnie w długi majowy weekend, tym razem w dniach 1-3 maja.

2.05. Ostatni lot w tegorocznych zawodach

Wieczorem nad krośnieńskim lotnikiem rozegrano ostatnie dwie konkurencje w XXV Balonowych Mistrzostwach Polski i X Górskich Zawodach Balonowych.

2.05. Poranny lot odwołany

Poranek zaskoczył wszystkich. Obecna sytuacja pogodowa pokazuje, że pogoda może zmienić się  w ciągu kilku czy kilkunastu godzin i nawet najlepsze przewidywania pogodowe okazują się mylne.

1.05. Wieczorny lot odwołany

Z powodu zbyt silnego wiatru wieczorny lot został odwołany. Pozytywne jednak są prognozy meteorologa Zawodów na jutro. W sobotę zarówno rano, jak i po południu warunki pogodowe powinny być sprzyjające do lotu.

1 maja pracowity dla baloniarzy :)

Pierwszy majowy poranek rozpoczął sie w Krośnie pod znakiem balonów w powietrzu. Wszyscy, którzy zdecydowali sie wstać wcześnie mimo święta, zostali nagrodzeni. Klimat łąki tuż po wschodzie słońca, na której rozstawianych jest kilka albo kilkanaście balonów, w bliskiej ...

Znowu wiało!

Niestety, i tego wieczoru niesprzyjająca pogoda nie pozwoliła na wieczorny lot. Decyzja o starcie była przesuwana kilka razy, w końcu lot został całkiem odwołany. Kolejny briefing o godz. 5.15.

Balony nad Krosnem, czwartkowy poranek 30.04.2009 r.

Niezwykle widowiskowe są tegoroczne Zawody. W kolejny ranek nad ulicami Krosna (dosłownie) zawisło blisko 30 balonów. Przelot był niezwykle malowniczy i atrakcyjny - niektóre balony leciały tuż nad dachami krośnieńskich kamienic.

29.04. Wieczorne loty

Niestety, pogoda przestała sprzyjać baloniarzom, ale prognozy wskazują, że to tylko przejściowe trudności. Z powodu prawdopodobieństwa burzy oraz zbyt silnego wiatru, wieczorne konkurencje zostały odwołane. Kolejny briefing o godz. 5.15 rano.

29.04. Poranne loty

Pogoda sprzyja baloniarzom! W środowy poranek mieszkancy Krosna śpiesząc do pracy i do szkół mieli okazję podziwiać balony sunące w powietrzu wysoko nad miastem. W pierwszym locie Balonowych Mistrzostw Polski rozegrano sześć konkurencji.

28.04.2009 r. Oficjalne otwarcie Zawodów

Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, 28 kwietnia 2009 r. oficjalnie otworzył XXV Balonowe Mistrzostwa Polski i X Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. Zygmunt Jerzyk, rzecznik prasowy Zawodów, w imieniu organizatorów powitał zgromadzonych gości ...

Zgłoszenia na XXV Balonowe Mistrzostwa Polski

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w XXV Balonowych Mistrzostwach Polski, które będą rozgrywane w dniach 29.04-2.05.2009 r. w Krośnie. Więcej szczegółów w załącznikach do pobrania. Serdecznie zapraszamy!

Przyszedł czas na X edycje zawodów

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że podobnie jak w latach ubiegłych Fundacja "Otwartych Serc" im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej, Prezydent Miasta Krosna, Magazyn Lotniczy „Skrzydlata Polska” i Aeroklub Podkarpacki organizują X Górskie Zawody Balonowe o Puchar Redaktora Naczelnego ML Skrzydlata Polska

Witamy na stronie Górskich Zawodów Balonowych

Witamy na stronie GZB w Krośnie. Jesteś mile widzianym gościem. Na naszą stronę zapraszamy nie tylko sympatyków sportów lotniczych, ze szczególnym sentymentem do baloniarstwa.

Niepogodny ostatni wieczór

Pogoda pokrzyżowała plany wieczornej balonowej konkurencji która miała odbyć się o godzinie 18:00. Rodzinny piknik nadal trwa. Gościem wieczoru o godzinie 20:30 będzie zespół ZAKOPOWER. O godzinie 21:00 nastąpi oficjalne zamknięcie XI Górskich Zawodów Balonowych.

2 maja 2010 - poranny start załóg

Pogoda pozwoliła na poranny start w niedzielny majowy weekend. Rozegrano konkurencje: Fly in, najkrótszy lot oraz w przestrzeni trójwymiarowej. Zapraszamy do działu z wynikami.

1 maja 2010 - lot wieczorny

Wieczorem 1 maja 2010 r. z krośnieńskiego lotniska wytarowały załogi balonowe. Po długo oczekiwanych decyzjach związanych z warunkami atmosferycznymi udało się rozegrać kolejne konkurencje w XI Górskich Zawodach Balonowych.

1 maja 2010 - lot poranny

Po niesprzyjających wiatrach piątkowego wieczoru, w sobotni poranek udało się odbyć 4 konkurencje.

30 kwietnia 2010 - lot poranny

W porannym locie 30 kwietnia 2010 roku piloci walczyli o jak najlepsze wyniki w trzech konkurencjach: Fly in (FIT), Minimalny dystans, Kąt.

Inauguracja XI Górskich Zawodów Balonowych

XI Górskie Zawody Balonowe w Krośnie o Puchar Redaktora Naczelnego Magazynu Lotniczego „Skrzydlata Polska” wystartowały. Oficjalne otwarcie zawodów balonowych ogłosił Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki 29 kwietnia 2010 r. podczas inauguracji GZB.

Uroczyste otwarcie i pierwszy start

Uroczyste otwarcie XI Górskich Zawodów Balonowych odbędzie się w czwartek 29.04. na Hali Sportowej w Krośnie przy ul. Bursaki. Przewiduje się udział ok. 25 ciu załóg. ( z Litwy, Węgier, Łotwy, Słowacji i Polski). Starty do konkurencji przewidziane są od piątku do niedzieli, w sumie 6 startów (po dwa dziennie, rano i wieczorem).

Od czwartku Krosno Stolicą Balonów

Tradycją Krosna stał się już widok pięknych balonów na tle nieba podczas długiego majowego weekendu. Tegoroczna impreza zapowiada dużo emocji - zarówno tych sportowych, jak i muzycznych. Każdego roku Krosno wita wiele załóg balonowych, również tych spoza granic naszego kraju (Litwa, Łotwa, Węgry, Słowacja).

Zawody Balonowe w hołdzie Ryszardowi Kaczorowskiemu

Z inicjatywą wmurowania pamiątkowej tablicy zwróciła się do władz miasta Fundacja Otwartych Serc. Na termin uroczystego odsłonięcia wybrano czas rozgrywania XI Górskich Zawodów Balonowych – imprezy, która na zawsze połączyła śp. Prezydenta z Krosnem.

Poczta Balonowa

Atrakcją tegorocznych XI GZB będzie Poczta Balonowa. Jej organizatoram są Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Krośnie oraz Fundacja "Otwartych Serc" im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej.

Dokumenty do pobrania dla zawodników

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w XI Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych, które będą rozgrywane w dniach 29.04-2.05.2010 r. w Krośnie. Więcej szczegółów w załącznikach do pobrania. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na XI Górskie Zawody Balonowe do Krosna!

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że podobnie jak w latach ubiegłych Fundacja "Otwartych Serc" im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej, Prezydent Miasta Krosna, Magazyn Lotniczy „Skrzydlata Polska” i Aeroklub Podkarpacki organizują, po raz jedenasty, Górskie Zawody Balonowe o Puchar Redaktora Naczelnego ML „Skrzydlata Polska”.

VIII Górskie Zawody Balonowe dobiegły końca.

W sobotę rano odbyły się ostatnie loty w ramach VIII Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Popołudniowe konkurencje organizatorzy zmuszeni byli odwołać z uwagi na zagrożenie wystąpienia burz i opadów.

Balony na niepogodę

W sobotę wieczorem dobiegły końca IX Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. W tym roku zawodnicy i organizatorzy zmagali się głównie z pogodą. Ostatecznie uczestnikom zawodów udało się odbyć trzy punktowane loty, w trakcie których rozegrano dziewięć konkurencji. Sklasyfikowano 31 załóg.

Zakończenie XXV BMP i X GZB

Późnym wieczorem w sobotę 2 maja uroczyście zakończyły się Zawody Balonowe w Krośnie. Zwycięzcą XXV Balonowych Mistrzostw Polski, a także X Górskich Zawodów Balonowych został Witold Filus (Skywalkers Balloon Club). Wicemistrzem Polski został ubiegłoroczny Mistrz Polski, Bogdan Prawicki (balon Mróz), reprezentujący Leszczyński Klub Balonowy.

Laureaci XI edycji zawodów balonowych

Zakończyły się XI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie, jedne z najpiękniejszych i najbardziej widowiskowych wydarzeń sportowych w Polsce. Mistrzem i laureatem XI edycji zawodów okazał się Litwin Mockaitis Gintautas, lecący balonem Bite - LY-OAX.