WARNING! This is incomplete version of website!

Witaj w GZB!


Nie wszystkie funkcje dostępne są na urzędzeniu mobilnym takim jak telefon lub tablet. Prosimy - surfuj po naszej balonowej witrynie także z komputera stacjonarnego lub laptopa :) W razie problemów najszybciej skontaktujesz się z nami przez facebooka. Z balonowym pozdrowieniem - Sztab GZB!

Wiadomości / 2016-2019

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim współpracownikom i miłośnikom GZB!

Zwycięża Arkadiusz Iwański z Aeroklubu Włocławskiego!

Zwycięzcą XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie został Arkadiusz Iwański z Aeroklubu Włocławskiego! Gratulujemy! W 19 konkurencjach zdobył 14359 pkt.

Wyniki po 19 konkurencjach (5 lotach).

Popołudniu rozegrana została 1 konkurencja. Witold Filus zanotował w niej maksimum punktów (1000). Pierwsze miejsce utrzymał Arkadiusz Iwański (POL, SP-BGT, nr start. 14).

Wyniki po 13 konkurencjach (3 lotach).

Z 6 rozegranych dzisiaj konkurencji w porannym locie Brezan Juraj (SVK, OM-2345, nr start. 24) zanotował 3 razy max. punktów (1000).

Wyniki po 7 konkurencjach (2 lotach).

Prowadzi Laurynas Komža (LTU), tuż za nim Arkadiusz Iwański (POL), na trzecim miejscu Rimas Kostiuškevičius (LTU).

MGZB 2019 – przegląd wydarzeń

Tegoroczne, jubileuszowe XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie mają wyjątkowy charakter. W zawodach bierze udział 31 załóg oraz 2 załogi w kategorii Fiesta (lot niepunktowany).

Zawody w terenie czy nad miastem?

Co robią załogi balonowe po briefingu porannym lub popołudniowym ? Wiele osób zadaje nam pytanie „Skąd będą startować”, „Gdzie będzie start wieczorem?”.

Jajecznica z 3000 jaj

W tym roku obchodzimy jubileusz – XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Z tej okazji dzielimy się z wami również informacjami z wnętrza Sztabu.

Gazmajster i jego arcyważne zadania na zawodach

Rozmawiamy dziś z Andrzejem Kolendowskim i Grzegorzem Hendzlem – Gazmajstrami zawodów.

Licytacja lotu balonem KROSNO MIASTO SZKŁA

Wiemy, że macie ogromne serca, a Wasza wrażliwość jest nieoceniona. Jako Fundacja doświadczamy Waszej dobroci co dzień, za co serdecznie dziękujemy.

Kilka ciekawostek w oczekiwaniu na zawody

W oczekiwaniu na rozpoczęcie XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych prezentujemy kilka ciekawostek balonowych - na pewno Was zainteresują!

Autobusem na balony

Miasto Krosno przygotowało linię dla wszystkich fanów balonów.

Wywiad z Pawłem Hawrotem - członkiem załogi krośnieńskiego balonu

Jakie to uczucie reprezentować swoje miasto w "naszych zawodach", na naszym terenie, w zawodach rangi krajowej, z międzynarodową obsadą..?

Krosno Miasto Szkła z własnym balonem!

W tegorocznych, XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych po raz pierwszy wystartuje „o punkty” balon Krosna Miasta Szkła (SP-BTS). Załoga to doświadczony pilot Witold Filus, Jerzy Grzesiński i Paweł Hawrot.

Krosno ma swojego reprezentanta na XX GZB!

W końcu! Mamy swojego reprezentanta na Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych w Krośnie.

Przedłużona rejestracja dla uczestników XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie

Pragniemy poinformować o przedłużeniu rejestracji dla uczesników XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie do dnia 22 kwietnia 2019 r.

Hot Air Balloon Championship of Poland and Mountain Balloon Competition - Invitation 2019

Dear balloon pilots, we are happy to invite you to the 20th International Mountain Balloon Competition in Krosno which will take place from 1st to 4th May, 2019. See the terms of participation.

Zaproszenie XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2019

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Aeroklub Podkarpacki - Szkoła Lotnicza mają przyjemność zaprosić na XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski w dniach od 1 do 4 maja 2019 roku.

Zwycięża Tomasz Filus (Klub Sportów Balonowych Wrocław)

XIX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie zwyciężył Tomasz Filus (Klub Sportów Balonowych Wrocław) z dorobkiem 14008 pkt. Drugie miejsce zajął reprezentant Mościckiego Kluby Balonowego Mateusz Rękas (13013 pkt.). Trzecie miejsce zajął pochodzący z Litwy Rokas Kostiuškevičius (12986 pkt.), który nieznacznie wyprzedził Bartosza Nowakowskiego z Aeroklubu Włocławskiego (12828 pkt.) oraz Darię Dutkiewicz-Goławską z Aeroklubu Leszczyńskiego - 12620 pkt.

Tomasz Filus (Klub Sportów Balonowych Wrocław) na prowadzeniu.

Po dwóch dniach zawodów odbyło się 13 konkurencji. Na prowadzeniu Tomasz Filus (Klub Sportów Balonowych Wrocław), na drugiej pozycji plasuje się Daria Dutkiewicz-Goławska Aeroklub Leszczyński, trzecią pozycję zajmuje Valerij Machnorylov z Litwy.

Briefing sportowy 30 kwietnia - zmiana godziny

Informacja dla zawodników. Rozpoczynają się XIX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. Briefing sportowy 30 kwietnia zaplanowano na godzinę 4:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR Krosno (ul. Bursaki 29). W późniejszych godzinach pogorszeniu mają ulec warunki atmosferyczne.

Informacja dla zawodników / Information for the players

Na czas trwania zawodów balonowych w Krośnie od zawodników startujących w konkurencjach będzie pobrana kaucja zwrotna w kwocie 200 zł (loggery, mapy, numery startowe, markery)

Obowiązek posiadania radia / The obligation to have a radio

Organizator XIX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych informuje, że wszystkie ekipy balonowe mają obowiązek posiadania radia, zgodnie z przepisami lotniczymi obowiązującymi dla wszystkich statków powietrznych.

Tankowanie gazu | Gas refueling

Jak w ubiegłych latach tak i teraz tankowanie odbywać się będzie na płycie postojowej lotniska od strony południowej.
Dojazd do miejsca tankowania ulicami:
- od strony Jasła ulicami: Podkarpacka, Zręcińska, Lotników,
- od strony miasta: Podkarpacka, Wyszyńskiego, Słoneczna, St.Batorego.

Hot Air Baloon Championship of Poland and Mountain Balloon Competition - Invitation

Dear balloon pilots, we are happy to invite you to the 19th International Mountain Balloon Competition in Krosno which will take place from 29th April to 2nd May, 2018. See the terms of participation.

Zaproszenie XIX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2018

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Aeroklub Podkarpacki - Szkoła Lotnicza mają przyjemność zaprosić na XIX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2018 roku.

XVIII Górskie Zawody Balonowe przeszły do historii. Wygrał Rokas Kostiuškevičius z Litwy

Krosno po raz 18 gościło baloniarzy. XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe przeszły do historii. Do rywalizacji stanęło 40 załóg z całej Polski i świata. W czasie trzech dni odbyły się cztery loty, w ramach których rozegrano 18 konkurencji. Pierwsze miejsce zajął Rokas Kostiuškevičius z Litwy. Organizatorzy zapewnili, że impreza odbędzie się w przyszłym roku.

Rokas Kostiuškevičius wygrywa zawody w Krośnie!

Rokas Kostiuškevičius (Litwa) wygrywa XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. Na drugim miejscu podium stanął ojciec Rokasa, Rimas Kostiuškevičius. Trzecie miejsce obronił obywatel Rosji, Ivan Menyaylo.

Rokas Kostiuškevičius broni pierwszego miejsca

Kolejne zmiany w tabeli klasyfikacji XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. Pierwsze miejsce zajmuje Rokas Kostiuškevičius. Dwójka przypada dla obywatela Rosji, Ivana Menyaylo. Trzecią pozycję obsadza Rimas Kostiuškevičius.

Start do konkurencji został odwołany

Niestety, nie zobaczymy dziś kolorowych balonów na niebie. Wiatr sprawił, że ze względów bezpieczeństwa zawodników - popołudniowy start do konkurencji został odwołany.

Ivan Menyaylo na prowadzeniu. Za nim Litwini

Pomimo nie najlepszych warunków atmosferycznych udało się 1 maja o poranku rozegrać pięć konkurencji w powietrzu. Na ziemi pozostało czterech pilotów. Po łącznie rozegranych dziewięciu konkurencjach w dwóch lotach na pierwszym miejscu znajduje się zawodnik z Rosji, Ivan Menyaylo (7673 pkt.).

Rosjanie największym rywalem Litwina. Sergey Bazhenov na prowadzeniu

40 zawodników rywalizuje w tegorocznych XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. W niedzielę, 30 kwietnia w godzinach popołudniowych zawodnicy rozegrali 4 konkurencje.

Zobacz listę startową zawodników

Znana jest lista startowa zawodników biorących udział w XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych 2017.

Pierwszy lot podczas zawodów został odwołany

Ze względów bezpieczeństwa odwołany został poranny start do konkurencji balonowych.

Competitors registration and general briefing

XVIII Mountain Balloon Competition - Krosno (Poland) and surroundings. Additional information for competitors.

Gas refueling (tankowanie gazu) - IMBC 2017

Information for competitors: The first gas refueling for participants of the 18th International Mountain Balloon Competition will be held April 29 from 16:00 to 24:00. See schedule...

Electronic Notice Board - Krosno IMBC 2017

XVIII Mountain Balloon Competition - Krosno (Poland) and surroundings. Dates 29/04 - 03/05/2017. See details...

IV edycja konkursu "Balony w czerni i bieli oraz kolorze"

Krośnieński Portal Informacyjny KrosnoCity.pl przy współpracy z Fundacją Otwartych Serc, urzędem miasta Krosna, agencją fotograficzno-reklamową Graffia oraz Krośnieńskim Portalem Ratowniczym Krosno112.pl zaprasza wszystkich wielbicieli fotografii i sportu balonowego do udziału w IV edycji konkursu fotograficznego.

Ponad 40 balonów podczas tegorocznych zawodów

XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, rozgrywane od najbliższej soboty, 29 kwietnia. W tym roku mają rangę Balonowego Pucharu Polski. Przewidziane jest też rozegranie Memoriałów Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Jerzego Piłata. Zawody potrwają do wtorku, 2 maja.

Znakomity artysta - Zbigniew Macias odwiedzi Krosno podczas zawodów balonowych

Zbigniew Macias, polski śpiewak operowy (baryton) i musicalowy, aktor oraz reżyser odwiedzi Krosno. Na koncert artysty zaprasza Fundacja Otwartych Serc im. Bogusi Nykiel-Ostrowskiej. Wydarzenie odbędzie się podczas tegorocznych zawodów balonowych, 30 kwietnia w Piwnicy PodCieniami.

Koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego z Łodzi otworzy inaugurację zawodów balonowych

Inauguracja XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie już w najbliższą sobotę, 29 kwietnia. Wydarzenie na krośnieńskim Rynku poprzedzi koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego z Łodzi. Początek wydarzenia o godzinie 20:30.

Bezpłatna komunikacja - bez problemu dotrzesz na lotnisko

Bezpłatne, autobusy zostaną uruchomione od soboty (29.04) do środy (3.05).

Balony nad Krosnem: zmiany organizacji ruchu i bardzo mało parkingów

Czas balonowej imprezy to także zmiany w organizacji ruchu. Należy zwrócić uwagę na nowe oznakowanie dróg i bezwzględnie stosować się do poleceń osób kierujących ruchem. Znacząco zostały także ograniczone miejsca parkingowe w sąsiedztwie lotniska.

Wyjazdowa Prognoza Pogody w TVN nadawana będzie z Krosna

W niedzielę i poniedziałek (30 kwietnia i 1 maja) Wyjazdowa Prognoza Pogody nadawana będzie na żywo przez stacje TVN właśnie z Krosna.

Informacja dla dziennikarzy i fotoreporterów!

23 kwietnia minął termin składania wniosków akredytacyjnych na tegoroczne zawody balonowe. Dziennikarze i fotoreporterzy akredytacje mogą odebrać w dniu inauguracji, 29 kwietnia.

Przyjmujemy wnioski akredytacyjne

Od 6 kwietnia przyjmowane są wnioski o akredytacje medialne na XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2017, które będą się odbywać w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2017. Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z otrzymaniem akredytacji. Ostateczny termin składania wniosków o akredytację upływa 23 kwietnia 2017 roku.

XVIII Mountain Balloon Competition Krosno - Invitation

The Mayor of Krosno, the Bogusława Nykiel-Ostrowska Open Hearts Fundation, Podkarpacki Aeroclub, The Municipal Culture Center are pleased to invite you to: XVIII Mountain Balloon Competition Krosno 29.04 till 02.05.2017.

Zaproszenie XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2017

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Aeroklub Podkarpacki - Szkoła Lotnicza mają przyjemność zaprosić na XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2017 roku.

Jakub Bauta Balonowym Mistrzem Polski 2016

Zakończyły się XXXII Balonowe Mistrzostwa Polski oraz XVII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, odbywające się w Krośnie od 30 kwietnia. Balonowym Mistrzem Polski 2016 zostaje Jakub Bauta z Aeroklubu Leszczyńskiego.

BMP: po 10 konkurencjach Jakub BAUTA na pierwszym miejscu

Jakub Bauta z Aeroklubu Leszczyńskiego prowadzi w XXXII Balonowych Mistrzostwach Polski.

Bartosz Nowakowski prowadzi w Balonowych Mistrzostwach Polski

Dziś ostatni dzień rywalizacji w XXXII Balonowych Mistrzostwach Polski oraz XVII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. W trzech lotach rozegrano łącznie 10 konkurencji. Znamy nieoficjalne wyniki do 9 konkurencji.

Piąty lot odwołany. Dziś zakończenie zawodów

W poniedziałek (2 maja) nie udało się zrealizować kolejnych konkurencji podczas trwających XXXII Balonowych Mistrzostw Polski oraz XVII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. Start został odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Za nami pierwsze balonowe loty i konkurencje

W Krośnie trwają XXXII Balonowe Mistrzostwa Polski oraz XVII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. Za nami 7 konkurencji w dwóch lotach. Znamy wstępne wyniki.

III edycja konkursu "Balony w czerni i bieli oraz kolorze"

Krośnieński Portal Informacyjny KrosnoCity.pl przy współpracy z Fundacją Otwartych Serc zaprasza wszystkich wielbicieli fotografii i sportu balonowego do udziału w III edycji konkursu fotograficznego. Laureat konkursu otrzyma pamiątkową nagrodę z XVII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych oraz XXXII Balonowych Mistrzostw Polski.

Adam Jaskólski: w Krośnie czuję się jak weteran

W Krośnie lata od 2004 roku. Jest członkiem konińskiego aeroklubu od 1986 r. Reprezentuje Polskę w kadrze narodowej. W 2010 roku podczas XI Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie zdobył II miejsce. Adam Jaskólski, latający balonem RED BARON, mówi o krośnieńskich zawodach.

Roman Bauta: latanie w Krośnie nie jest łatwe

Roman Bauta, właściciel firmy Nexbau i pilot balonowy, członek podstawowej kadry narodowej, reprezentant Aeroklubu Leszczyńskiego, II-vice mistrz Balonowych Mistrzostw Polski 2015. W Krośnie będzie bronił co najmniej tego tytułu.

Tomasz Filus: Krosno obowiązkowym przystankiem w ciągu sezonu

Tomasz Filus to członek Balonowej Kadry Narodowej. Licencję balonów na ogrzane powietrze posiada od 6 lat. Jest dwukrotnym mistrzem Polski juniorów i reprezentantem kraju na arenie międzynarodowej. Dziś tak mówi o sporcie i krośnieńskich zawodach.

Piloci o zawodach: Krosno pełne wrażeń i pięknych widoków

Kilka dni dzieli nas od wielkiej inauguracji XVII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych oraz XXXII Balonowych Mistrzostw Polski w Krośnie. Na liście startowej nie brakuje przedstawicieli z sąsiednich krajów, takich jak Litwa i Ukraina. Jak podkreślają piloci, balonowa impreza w Krośnie jest pełna wrażeń i pięknych widoków.

Litwin Rokas Kostiuškevičius o zawodach balonowych w Krośnie

Ponownie w krośnieńskich zawodach balonowych bierze udział mistrz Europy, dwukrotny zwycięzca Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie, Rokas Kostiuškevičius z Litwy. Należy podkreślić, że baloniarstwo to jego sport rodzinny. Wśród grona pilotów gościmy również jego ojca, Rimasa - wicemistrza Europy.

Tankowanie gazu | Gas refueling

Informacja dla zawodników: pierwsze tankowanie gazu dla uczestników XVII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych oraz XXXII Balonowych Mistrzostw Polski w Krośnie odbywać się będzie 29 kwietnia od godziny 16:00 do 24:00.

Takie były zawody balonowe. Zobacz plakaty

Zawody balonowe, pokazy Lotniczego Zespołu Akrobacyjnego "Iskry", Night Glow, Mezo, Gang Olsena, Kombi, a nawet Leszcze i Urszula! Takie były Balony nad Krosnem na przestrzeni jedenastu lat. Wracamy do historii, zobaczcie, jak wyglądały plakaty balonowej majówki.

Balony nad Krosnem: dwie bezpłatne linie autobusowe

Balony nad Krosnem to jedna z większych imprez organizowanych w regionie podczas majowego weekendu. W tym roku, ze względu na organizowane w Krośnie mistrzostwa Polski, ma ona szczególny charakter. Koncerty gwiazd, pokazy lotnicze, wesołe miasteczko i inne przygotowane na majowy weekend atrakcje gromadzą na krośnieńskim lotnisku wielotysięczną publiczność.

Balony nad Krosnem 2016

Tegoroczne, siedemnaste już, Balony nad Krosnem mają wyjątkowy charakter. Towarzyszą im Balonowe Mistrzostwa Polski, w których udział zgłosiła rekordowa ilość, sześćdziesiąt załóg. Oprócz sportowych emocji, jak co roku, nie zabraknie koncertów gwiazd, pokazów lotniczych czy wesołego miasteczka.

Wnioski akredytacyjne 2016

Można już składać wnioski akredytacyjne (dziennikarz, fotograf) na XVII Górskie Zawody Balonowe i XXXII Balonowe Mistrzostwa Polski.

Eugenijus Komas z Litwy dyrektorem sportowym zawodów

Znamy już nazwiska najważniejszych osób, które sprawować będą pieczę nad tegorocznymi XXXII Balonowymi Mistrzostwami Polski i XVII Międzynarodowymi Górskimi Zawodami Balonowymi, które odbywać się będą w Krośnie na przełomie kwietnia i maja.

Balony nad Krosnem. Górskie Zawody Balonowe. Tym razem w ramach mistrzostw Polski

Już 30 kwietnia niebo nad Krosnem stanie się areną zmagań najlepszych baloniarzy z Europy. O poranku wystartują do pierwszej konkurencji zawodnicy 32. Balonowych Mistrzostw Polski oraz XVII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych.

Hot Air Baloon Championship of Poland and Mountain Balloon Competition - Invitation

The Mayor of Krosno, The Bogusława Nykiel-Ostrowska Open Hearts Fundation, Podkarpacki Aeroclub, The Municipal Culture Center are pleased to invite you to: 32nd Hot Air Baloon Championship of Poland - Krosno 2016 and 17th Mountain Balloon Competition that will take place in Krosno, Poland from 29.04 till 03.05.2016.

Zaproszenie na Balonowe Mistrzostwa Polski oraz Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel - Ostrowskiej, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz Aeroklub Podkarpacki - Szkoła Lotnicza mają przyjemność zaprosić na XXXII Balonowe Mistrzostwa Polski - Krosno 2016 oraz XVII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe organizowane w dniach od 29.04 - 03.05.2016 r.