WARNING! This is incomplete version of website!

Witaj w GZB!


Nie wszystkie funkcje dostępne są na urzędzeniu mobilnym takim jak telefon lub tablet. Prosimy - surfuj po naszej balonowej witrynie także z komputera stacjonarnego lub laptopa :) W razie problemów najszybciej skontaktujesz się z nami przez facebooka. Z balonowym pozdrowieniem - Sztab GZB!

Wiadomości / 2020

Wiadomości z 2020 r. (GZB odwołane)

Mateusz Rękas wygrywa Balonową Fiestę w Krośnie!

Fantastyczna sobotnia aura towarzyszyła załogom podczas Balonowej Fiesty w Krośnie. Punktowane konkurencje zostały rozegrane w sobotę. Poranny lot (walc i 2x jdg) z okolic Krościenka Wyżnego ...

Balonowa Fiesta - Sobota cz.2

Popołudniu załogi kontynuowały fiestę. Pogoda była iście bajeczna. Po briefingu załogi udały się na granicę dwóch miejscowości - Miejsca Piastowego i Wrocanki.

Balonowa Fiesta - Sobota ranek

Dzisiejszy poranny przelot balonów w formule „fiesta fly” mogli podziwiać mieszkańcy wielu miejscowości. Pisaliście do nas, że obserwujecie je m.in. z Komborni, Korczyny, Krościenka Wyżnego, Haczowa, Ustrobnej czy Odrzykonia. Głównym miejscem startu były okolice Krościenka Wyżnego. Krzyże były m.in. ulokowane na rynku i lotnisku.

Balonowa Fiesta - mapki lotniskowe

Mapki lotniskowe dla załóg biorących udział w Balonowej Fieście.

Balonowa Fiesta w Krośnie

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów i miłośników Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie na loty balonów w formule „Fiesta”! Starty odbędą się w sobotę (10.10) rano i wieczorem oraz w niedzielę (11.10) rano (w zależności od warunków atmosferycznych).

Mistrz Polski Witold Filus odbył loty nad Miastem Szkła.

W poniedziałkowe, słoneczne popołudnie licznie zgromadzeni mieszkańcy i turyści podziwiali start balonu Miasta Szkła z Rynku. Dzień wcześniej można również można było oglądać ...

Zmarła Janina Jerzyk - mama Prezesa Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel Ostrowskiej.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż dnia 10.04.2020 r., przeżywszy lat 93, zmarła Janina Jerzyk, matka Prezesa Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel Ostrowskiej - Zygmunta Jerzyka.

Tegoroczna majówka bez balonów na krośnieńskim niebie

Majowy długi weekend wszystkim nam kojarzy się nieodzownie z balonami majestatycznie sunącymi po niebie Krosna i powiatu. Jest to czas odpoczynku, spotkań w gronie rodziny i znajomych w towarzystwie Górskich Zawodów Balonowych.

Entry fee refundation

We are very sorry that the competition was postponed because of Covid-19.

Komunikat w sprawie zwrotu "wpisowego".

W celu zwrotu wpłaconego "wpisowego" prosimy o kontakt na adres e-mail Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej

Baza noclegowa 2020 dla załóg balonowych

Zapoznaj się z szeroką bazą noclegową w regionie. Odwiedź Krosno i podziwiaj piękno balonów.

Wywiad z inspektorem ds. bezpieczeństwa krośnieńskich MGZB Jolantą Matejczuk

Mamy przyjemność rozmawiać dziś z Jolantą Matejczuk pochodzącą z Białegostoku, która w jubileuszowych XX Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych w Krośnie pełniła role Inspektora ds. Bezpieczeństwa oraz Szefa zespołów pomiarowych.