MGZB 2019 – przegląd wydarzeń

  • 2019-05-02 11:53:11

Tegoroczne, jubileuszowe XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie mają wyjątkowy charakter. W zawodach bierze udział 31 załóg oraz 2 załogi w kategorii Fiesta (lot niepunktowany). Wśród wielu znakomitych pilotów jest m.in. Daria Dutkiewicz-Goławska – dwukrotna Mistrzyni Polski i aktualna Mistrzyni Świata w kategorii kobiet, Beata Choma – aktualna Mistrzyni Europy. Jubileuszowe zawody są także wyjątkowe z powodu startu krośnieńskiej załogi – Krosno Ballon Team. Krośnieński balon będzie pilotował Witold Filus – niezwykle doświadczony i utalentowany zawodni, zdobywca wielu nagród i wyróżnień. W skład załogi wejdą Jerzy Grzesińki i Paweł Hawrot. Oprócz sportowych emocji, jak co roku, nie zabraknie koncertów gwiazd, pokazów lotniczych czy wesołego miasteczka.


Baltic Bees Jet Team

Balony nad Krosnem: co w tym roku? Otwarcie Balonów nad Krosnem połączone z prezentacją startujących załóg odbędzie się na krośnieńskim Rynku w środę (1.04), o godz. 21:00. Poprzedzą je „Inspiracje muzyczne” (o godz. 20:00).

Konkurencje balonowe, w zależności od warunków pogodowych, podziwiać będzie można od czwartku do soboty (2.05 - 4.05), rano (6.00) i wieczorem (18.00).

Drugiego dnia imprezy (czwartek, 2.05) na krośnieńskim lotnisku, od godz. 12.00, odbędzie się "Strefa warsztatowa" – pokaz maszyn latających. Równocześnie trwać będzie Akademia Młodego Inżyniera oraz Strefa VIVO! (od godz. 14:00), a od godz. 20:00 balonowe party - DJ Wouzek, Alex Light, Carry, Prisoners Show.


Organek

W piątek (3.05) wydarzeniem będzie pokaz lotniczy Baltic Bees Jet Team (godz. 13:00) oraz nocny pokaz balonów (godz. 21:00). Godzinę wcześniej niż w czwartek również będzie dostępna "Strefa warsztatowa" – pokaz maszyn latających. Równocześnie trwać będzie Akademia Młodego Inżyniera. Atelier fotograficzne i diaporamy PSAK będzie można oglądać od 19:30 do 23:00. Od 20:00 balonowe party: DJ Tooby, Transformers LED Robot Show, Juri, DirtyAna.

4 maja (sobota) na scenie pojawią się muzyczne gwiazdy: Organek, Aleksandra Kozubal, Grubson i Xxanaxx

Niedziela (5.05) jest dniem dla rodzin. Przez cały dzień odbywać się będą konkursy i zabawy dla dzieci.

Bezpłatna komunikacja MKS
Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej balonowej linii MKS.

Balony nad Krosnem to największa plenerowa impreza organizowana w majowy weekend, w południowej Polsce. Impreza, podczas której nie braknie sportowych emocji, koncertów gwiazd i rozrywki dla najmłodszych. Zapraszamy na krośnieńskie lotnisko - nie może Ciebie zabraknąć!