Piloci o zawodach: Krosno pełne wrażeń i pięknych widoków

  • 2016-04-26 01:23:39

Po raz pierwszy do Krosna przyjedzie Roman Savchuk, reprezentant Ukraińskiej Federacji Balonowej. - Dla mnie to będą pierwsze zawody w Krośnie. Mam nadzieję na niezapomniane wrażenia i piękne loty - mówi Roman Savchuk.

Po raz szósty na zawody balonowe do Krosna przyjedzie Litwin, Vytas Kerdokas, zrzeszony w klubie VSI Smile Balloons. - Bardzo lubię te zawody. Co roku, już od pięciu lat startuję w Krośnie. Teraz będę latał po raz szósty, a baloniarzem jestem od 8 lat. Krosno jest pięknym miejscem do latania - mówi Vytas Kerdokas.

Laurynas Komža, zrzeszony w Oreivių Klubas Lituanica, w krośnieńskich zawodach udział weźmie po raz drugi. Swój pierwszy start wspomina nad wyraz pozytywnie. - Dla mnie to będzie drugi start w Krośnie. Mój zespół bardzo lubi krośnieńskie zawody. Są tu wzgórza i doliny, więc jest bardzo piękny krajobraz. Miasto ma bogatą historię przemysłu naftowego i szklanego, o czym już trochę wiemy. Poprzednio zajęliśmy 5 miejsce, więc dostaliśmy też kilka nagród - mówi Litwin, Laurynas Komža.

Dla Litwina Junevičiusa Vytautasa (Klub Alytus) będą to piąte krośnieńskie zawody, w których wystartuje. Zawodnik podczas XV Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych zajął w Krośnie III miejsce. Jak mówi, do Krosna wraca chętnie.

- Pilotem balonowym jestem od 2003 roku. W tym roku po raz piąty wezmę udział w zawodach w Krośnie. W 2014 zająłem tu III miejsce. Zawsze chcę wracać do Krosna z powodu perfekcyjnej organizacji zawodów, zdumiewającej przyrody i co najważniejsze, wspaniałych ludzi. Nigdy nie miałem tu problemów z właścicielami gruntów. Wszyscy są bardzo przyjacielscy i gościnni - mówi Junevičius Vytautas.

Zawody w tym roku trwać będą od 30 kwietnia do 2 maja.

Mateusz Głód